top of page

Jmenuji se Jakub Lovecký a v roce 2016 jsem se rozhodl dát své myšlence konkrétní směr a začal jsem ručně vyrábět kožené výrobky. Je to tradice naší rodiny už po generace. Začal ji otec mého dědy, který byl sedlář. Od jeho časů měl u nás práci s kůží každý aspoň jako koníčka a uměl si z ní vyrobit, co zrovna potřeboval. Já jsem v tom však našel životní cestu.

Každý výrobek je zpracován mnou ručně - od výběru kůže u dodavatele, přes barvení, řezání a šití až po zabalení. Mám jasnou představu, jak by jednotlivé výrobky měly vypadat a v jaké kvalitě by měly být. Vím, že chci vyrábět předměty, které budu sám rád nosit a používat. Výrobky, které se nebudu bát vytáhnout a použít jen proto, že právě prší nebo sněží. Vždy se snažím vybrat pro své výrobky tu nejlepší přírodní kůži, kterou zpracovávám tradičními postupy. Nechci dělat žádné kompromisy, důraz kladu na pečlivost a kvalitní suroviny spojuji s kvalitním řemeslným zpracováním.

Stejně jako výběr kůže je pro mě důležitá výroba u nás doma v České republice. Pokud je to možné, snažím se nakupovat vše u tuzemských výrobců a vrátit se k hodnotám řemeslníků v časech první republiky, kdy slova jako kvalita nebo trvanlivost měla opravdovou váhu a kdy se pouhým podáním ruky uzavíraly poctivé obchody. Chci, aby produkty z mé dílny byly odolné a měly vysokou funkčnost. Přeji si, aby každý zákazník nosil a používal výrobek z mé dílny s hrdostí.

Ať bude kdekoli, ať půjde kamkoli.

- Jakub Lovecký

  • Instagram LOVECKY Leather
  • Facebook LOVECKY Leather
  • Pinterest LOVECKY Leather
bottom of page